• 111 views

  • 5 Ekim 2017

  • 0

  • 1

Protez Saç Bakım Periyotları


Takvime bağlı kalmak her işte olduğu gibi protez uygulaması ile elde ettiğiniz saçlarınızın bakımı için de çok önemlidir. Siz de saç ekimini değil de daha pratik ve çabuk olduğu için protezi seçtiyseniz bu yazıyı iyi okumalısınız. Eğer gerekli zamanlarda saçınıza bakım yaptırmazsanız ya da kendiniz yapmaz iseniz istemediğiniz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Çok uzun zaman kullanabileceğiniz saçlarınıza gerekenden daha erken veda etmek zorunda kalabilirsiniz.
PROTEZ SAÇ BAKIMI İÇİN TAKVİM OLUŞTURMA
Öncelikle her bütçeye uygun protez uygulaması yapabilmek adına kalite değişiklik gösterebilmektedir. Bu sayede isteyen herkes ister yüksek gelirli olsun isterse düşük gelirli, protez uygulamasından yararlanabilmektedir. Sadece saç sahibi olmakla iş bitmiyor elbette. Protez yolu ile edindiğiniz saçlarınızı uzun bir zaman kullanmak istiyor iseniz, bakımını düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Edinmiş olduğunuz protez saç kalitesine göre bakımlar da farklılık gösterebilmektedir. Daha kaliteli saçlar için daha geç aralıklarla bakım yapabilirsiniz. Bütçe yetersizliğinden dolayı kaliteden biraz ödün vermiş iseniz, gerekli ve daha sık zamanlarda daha yoğun bakım ile sahip olduğunuz saçın ömrünü uzatabilirsiniz. Protez uygulaması ile saç sahibi olan fakat elde ettiği yeni saçları için bakımı aksatanlar sonradan çok pişman olmaktadır. Eğer siz de bir protez kullanıcı iseniz ve ilerleyen zamanlarda pişmanlık duymak istemiyorsanız protezinizin bakımını zamanında yaptırın. Bu işlemin zor olacağını düşünenlere de düşündükleri gibi bir zorluk olmadığını, hatta bakım işleminin tahmin edebileceklerinden çok daha kolay olduğunu belirtelim.
PROTEZ SAÇ BAKIMIM İÇİN TAKVİMİMİ NASIL OLUŞTURMALIYIM?
Saç dökülmesi sonucunda protez yöntemine başvuranlar arasında iseniz, bir bakım takvimi oluşturmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bir bakım takvimi oluştururken işin uzmanına danışmakta yarar olacaktır. Kendi başınıza bir plan hazırlarsanız çok bakımdan dolayı ya da geç aralıklarla bakımdan dolayı saçlarınızı yıpratabilirsiniz. Bu durum ile karşılaşmak istemiyorsanız dediğimiz gibi işi uzmanına bırakın. Aldığınız tavsiye ile belli aralıklar oluşturun ve bu plana sadık kalarak saç bakımınızı yapmaya devam edin. Böylece tahmin edilenden daha uzun bir süre saçınızı kullanma imkânı elde edebilirsiniz.

Yazar:

31 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.