• 78 views

  • 11 Ekim 2017

  • 0

  • 3

Protez Saç Bakımı Masraflımıdır?


Günümüzde hızlanarak artan saç dökülme sorununu artık genç yaşta olanlar da yaşamakta. Bu sorun bazı kişilerde ruhsal bunalımlara neden olur iken çok azda olsa bazı kişiler bu durumu kolaylık işle kabullenmektedirler. Saç dökülmesi yaşayıp buna çözüm arayanlar bazı teknikler ile bu sorundan kurtulma yolunu tercih etmektedirler. Örneğin saç ekimi yaptırarak kellik sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Saç ekim işlemini gerçekleştiren birçok başarılı merkez bulunmaktadır. Oraya gidip bu işlem için uygun olup olmadığınıza bakıp hangi yolu tercih edeceğinize karar verdikten sonra saç ekimi yaptırabilirsiniz.

Fakat saç ekimi için uygun değil ya da bu işlemi tercih etmiyor iseniz saç protezi ile farklı bir çözüm yolunu tercih edebilirsiniz. Saç protezi kişiye uygulandıktan sonra o kişide doğal bir saç görünümü izlemi verir. Günlük hayatınıza kaldığı yerden kolaylık ile devam edebilirsiniz. Normal yaşamınızda hangi aktiviteleri yapıyor iseniz aynı aktiviteleri yapmaya devam edebilirsiniz. Fakat normal hayatınızda nasıl saçlarınıza bakım uyguluyor iseniz aynı şekilde protez saçlarınıza da bakım yaptırmalısınız.

Peki, protez saç için kullanmam gerekenler ve bakım pahalımıdır? İlk olarak protez saç bakımını normalde bakım için her ay kuaföre nasıl gidiyor iseniz o şekilde düşünmelisiniz. Bu bakım içinde aynı sıklıkta bakıma gitmelisiniz. Bu bakımı bulunmuş olduğunuz mevsimin koşulları ve kişini saç derisi etkilemektedir. Bakım esnasında protez saça uygulanacak normal bakımın dışında uygulanmasını istediğiniz ürünleri ekleyerek özel bakımda yaptırabilirsiniz. Sizin tercih edeceğiniz her özel bakıma göre ücret değişecektir. Ya da ekstra siz evde özel bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Özel şampuanlar, kremler, losyonlar, saç açıcıları tercih etmek sizin elinizde. Bu özel olan bakım ürünleri normal ürünlere oranla daha yüksek fiyatlara sahiptir. Ben özel bir ürün istemiyorum der iseniz normalde günlük kullanmış olduğunuz şampuan, kerem ve açıcıları tercih edebilirsiniz. Fakat çok kötü olmamak koşulu ile. Kısacası bakımın fiyatı sizin elinizdedir. Sizin istek ve talepleriniz doğrultusunda ücret yükselebilir ya da düşebilir. Tıpkı normalde kuaförde yaptıracağınız işleme göre ücretin değişmesi gibi. Sizde bütçenize uygun olan bakım türünü yaptırabilirsiniz. Çünkü tek bir bakım ile kısıtlama yoktur.

Yazar:

31 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.